banner
Orasul Deta
Scurt istoric
Asezare geografica
Economie
Social
Galerie foto
Adrese
Monitorul Primariei Deta
Administratia locala
Conducerea primariei
Consiliul local
Structura Organizatorica
Proiecte
Program audiente
Localitati infratite
Cetateni de onoare
Documente publice
Bugetul local
Raportul primarului
Hotarari consiliul local
Procese verbale C.L
Proiecte hotarari C.L.
Acces consilieri materiale sedinta
Declaratii de avere
Formulare/Cereri
Evenimente
Zilele Orasului Deta, editia a VII-a, 29-31 iulie 2016
Zilele Orasului Deta, editia a VI-a, 31 iulie - 2 august 2015
Zilele Orasului Deta, editia a V-a, 1-3 august 2014
Zilele Orasului Deta, editia a IV-a, 2 - 4 august 2013
Zilele Orasului Deta, editia a III-a, 3 - 5 august 2012
Zilele Orasului Deta, editia a II-a 2011
ZILELE ORASULUI DETA editia I-a 2010
mai mult...
Evenimente
 
Zilele Orasului Deta, editia a III-a, 3 - 5 august 2012

PROGRAMUL  ACTIVITATILOR

desfasurate in perioada 3-5 august 2012

 

Vineri – 3 august

Ora

16.30 – SIMPOZION – lansare “Monografia orasului Deta”

18.00 – Parada portului popular – conduce Fanfara “Mihai Eminescu” din Costei - Serbia

18.30 – Deschiderea oficiala a “Zilele orasului Deta”

18.45 – Spectacol folcloric – STOICANESCU DUMITRU si formatia sa

                Invitati:

-          Luminita Jucu Pascu

-          Carmen Biruescu

-          Roxana Groza

                Participa:

-          Ansamblul de dansuri populare a Casei de Cultura a orasului Deta

-          Ansamblul de dansuri populare maghiare

-          Ansamblul de dansuri sarbesti

-          Ansamblul de dansuri bulgaresti             

-          Ansamblul de dansuri germane

 

23.00 – IRIMICA si formatia sa

01.00 – Inchiderea programului

 

Sambata – 4 august

Ora

19.00 – Formatia  “ATTIS” – muzica rock

19.40 – “SANA Bellydance Group” din Bordany – Ungaria

20.20 – “Alexandra Ciuca” – muzica pop

21.00 – “KRAFT” – muzica retro

22.00 – “Sarmale reci”; “Deep Central”; DJ -

  0.30 -  Inchiderea programului

 

Duminica – 5 august

10.00 – 11.00 – CROSUL ORASULUI DETA – Editia II

19.00 – Spectacol oferit de Gradinita PN si Gradinita PP din Deta

19.30 – Spectacol oferit de tinerii de etnie maghiara

19.45 -  Spectacol oferit de Ansamblul de dansuri romanesti a Casei de Cultura a orasului Deta

20.00 – Spectacol oferit de Societatea Cultural Artistica “Nicolae Balcescu” din Barite – Serbia

20.30 – Momente vesele cu IOAN SELESI

23.00 - HI –Q

24.00 – Foc de artificii

24.10 – Inchiderea programului

Asociatii - ONG-uri
mai mult...
infoeuropa.ro infoeuropa.ro