Cupa “Mihai Mărgineanţu” la fotbal de sală

O nouă ediţie a Cupei “Mihai Mărgineanţu” la fotbal de sală s-a desfăşurat în oraşul nostru în perioada 5 – 6 februarie. Organizată de Consiliul Local şi Primăria oraşului Deta, prin Comisia de Sport şi cultură, competiţia devenită deja o tradiţie s-a bucurat de un real succes. La turneu au participat 15 echipe din diferite localităţi ale judeţului: Max Agro Gătaia, AEK Deta, Iuli Dar Denta, Birda 1, Viola Mănăstire, Mihai Viteazul Deta, Mihai Eminescu Deta, Antitutun Deta, Unirea Banloc, Foresta Deta, F.C. Butin, Ştiinţa 2007, Opatiţa, Skol Soca şi F.C. Deta. După două zile de dispute aprige, marele trofeu, Cupa “Mihai Mărgineanţu”, a revenit echipei Ştiinţa 2007, locul 2 a fost ocupat de echipa F.C. Deta, iar pe locul 3 s-a clasat echipa Antitutun. Golgeterul turneului a fost Ciucă Cătălin de la Foresta Deta cu 12 goluri marcate. Premiile au constat în cupe, mingi şi tricouri, pentru care a fost alocată suma de 1000 lei din bugetul local. Iuliana Komşa