Cupa orașului Deta la tenis de masă

În organizarea Consiliului Local și al Primăriei Deta, la sala de sport a orașului s-a desfășurat ediția 2014 a Cupei Orașului Deta la tenis de masă. Competiția extrem de apreciată mai ales de către tinerii locuitori ai orașului s-a desfășurat pe 3 secțiuni, copii de până la 14 ani împliniți, începători și avansați. După mai multe meciuri intens disputate s-au stabilit și câstigatorii din acest an. Astfel, la categoria copii locul 1 i-a revenit lui Dalibor Pirsac, urmat pe poziția secundă a clasamentului de fratele său Sergiu Pirsac. La secțiunea începători Denis Gyongy a ocupat prima poziție a clasamentului, iar George Ovidiu Bezsera s-a clasat pe locul 2 urmat pe pozițiile 3 și 4 de Miroslav Giorici și Cosmin Certejan. La categoria avansați, campion absolut a fost declarat Amer Shehabi urmat pe locul doi de Sebastian Ignuta. Locul 3 la această categorie a fost ocpuat de Teodor Ciuclea urmat pe poziția a 4-a de Marian Pripas. Cea mai tânără jucătoare a turneului a fost declarată Denisa Duimovici. Toți cei clasați pe locurile fruntașe au fost recompensați cu premii și diplome.