Primăria şi Consiliul Local Deta încurajează tenisul de masă

La sfârşitul lunii februarie, în sala de sport a oraşului nostru s-a desfăşurat Cupa la tenis de masă 2011. Meciurile au avut loc pe două categorii, începători şi avansaţi. 43 de persoane s-au întrecut la ambele categorii, 26 la începători şi 17 la avansaţi. Pe podiumul celor aflaţi la început de drum în tainele tenisului de masă, au urcat pe locul I, Marius Tatarici, pe locul II, Iosif Molnar, locul III fiind adjudecat lui Alexandru Dila. Cel mai tânăr jucător a fost Antonio Tănasă, în vârstă de 7 ani. Dintre jucătorii aproape profesionişti la tenis de masă, s-au remarcat Marian Pripas care a ocupat prima treaptă a podiumului, Adi Tănasă poziţionat pe locul II şi Toader Ciuclea, ocupantul locului III. Cel mai tânăr jucător la categoria avansaţi a fost Gabi Semeniuc. La ambele categorii, ocupanţii locului I au primit trofee, diplome şi câte un set de palete şi mingi de tenis de masă, iar ceilalţi câştigători au primit medalii şi diplome. Iuliana Komşa.