Zilele Orasului Deta, editia a IX-a, 27-29 iulie 2018

PROGRAMUL ACTIVITĂȚILOR
Desfășurate în perioada 27-29 iulie 2018


Vineri – 27 iulie
Ora
16.30 – 17:00 – Parada portului popular – conduce Fanfara “Mihai Eminescu” din Costei – Serbia
17:00 – 17:15 – Deschiderea oficială a evenimentului “Zilele orașului Deta 2018”
17:15 – 18:15 – Dezvelire Bust “Regele Ferdinand I”
18:15 – 18:45 – Acordare distinctii


SPECTACOL FOLCLORIC EXTRAORDINAR
Participa:
        Artiştii: Liliana Laichici, Carmen Popovici Dumbravă, Alina Trastău, Bebe Dragomir
Ansambluri:
       – Ansamblul de dansuri populare românești al Centrului Cultural Deta
       – Ansamblul de dansuri populare bulgăreşti – “BREST” din Breștea
       – Ansamblul de dansuri populare germane – “EDELWEISS” din Deta
       – Ansamblul de dansuri populare maghiare – “MARGARETTA” din Deta.
       – Ansamblul de dansuri populare sârbeşti – “SVETI NIKOLA” din Deta


Sâmbătă- 28 iulie
Ora
18:00 – 18:30 – Chromatik Voice
18:30 – 18:45 – Corul maghiar “Galaj” Deta
18:45 – 19:00 – Corul Centrului Cultural al orașului Deta
19:00 – 19:15 – Corul maghiar “Borostyan”, Bordany, Ungaria
19:15 – 19:40 – Ansamblul “Bratstva”, Plandişte, Serbia
19:40 – 20:05 – Societatea Cultural Artistică Mihai Eminescu, Coștei, Serbia
20:05 – 20:30 – KUD Dr. Tihomir Ostojić, Ostojičevo, Comuna Čoka, Serbia
20:30 – 21:30 – KUD “Laza Nančić”, Vârșeț, Serbia
21:30 – 22:30 – Mircea Rusu
22:30 – 23:15 – Apocalips
23:15 – 24:00 – Dj Rynno & Sylvia
24:00 – 24:45 – Connect-R & Band
24.45 – Închidere


Duminică – 29 iulie
Ora
10.00 – 11.00 – CROSUL ORAŞULUI DETA – Ediţia a VIII – a
17.30 – 18:00 – Program artistic oferit de Grădiniţa Oraşului Deta
18.00 – 18:30 – Ansamblurile de dansuri populare româneşti, sârbeşti și nemțești Deta – Juniori
18.30 – 19:00 – “Rapsozii profesioniști”, Deta
19.00 – 19:45 – Teatru de păpuși – Povestea “Masha și ursul”
19.45 – 20.15 – Premiere “Crosul Orașului” Deta 2018
20.15 – 20:45 – Ansamblul “Veselia” Glogonj
20:45 – 21:30 – Oana Radu
21:30 – 22:30 – Cristian Fodor
22:30 – 23:15 – Alexandra Ungureanu
23.15 – 24:00 – Andreea Banică
24.00 – Foc Artificii

Related Post

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support