Zilele Orasului Deta, editia a V-a, 1-3 august 2014

PROGRAMUL  ACTIVITÄ‚Å¢ILOR
desfăşurate în perioada 1-3 august 2014

Vineri – 1 august

Ora
17.00 – Parada portului popular – conduce Fanfara “Mihai Eminescu” din CoÅŸtei – Serbia
18.00 – Deschiderea oficială a “Zilele oraÅŸului Deta”
18.15 – Spectacol folcloric sustinut de Asociatia “PADEÅžUL FAGET”ÅŸi invitaÅ£ii săi                                 
                Participă:
Artiştii: Doriana Talpeş, Ana Munteanu, Benone Sinulescu, Mircea Cartisorean, Floarea Hojda Tomoioagă, Sonia Vlaicovici, Ioan Alexandrescu, Otilia Radu
Ansambluri:
                – Ansamblul Folcloric “Busuiocul din Vinga”
                – Ansamblul Folcloric din “Sintea Mare”
– Ansamblul de dansuri populare al Casei de Cultură a OraÅŸului Deta
– Ansamblul de dansuri bulgăreÅŸti – “VINCE”(CORONIÅ¢A) din Deta
– Ansamblul de dansuri sârbeÅŸti – “SVETI NIKOLA”  din Deta
– Ansamblul de dansuri maghiare – “MARGARETA” din Deta.
– Ansamblul de dansuri nemÅ£eÅŸti -“Cavaleria tradiÅ£iilor” din comuna Becicherecu Mic
 
23.00 – Orchestra General Music condusă de Florin Ionas – Generalul, împreuna cu soliÅŸtii Claudia Ionas si Diana Selagea
02.00 – Închiderea programului
 
Sâmbătă- 2 august
Ora
19.30 –  Ansamblul de dansuri “Multietnic TimiÅŸ Torontal”
20.10 – Ansamblul  “VESELIA” din Glogonj – Pancevo
21.40 – Ansamblul “CaluÅŸarii” din Grebenat – Serbia
21.00 –  Ansamblul sarbesc „JELEK” Glogonj – Pancevo
21.10 –  Momente comice – Rabă ÅŸi asociatul
21.20 –  FormaÅ£ia “Alexis NATURE”
22.10 –  Momente comice – Raba ÅŸi asociatul
22.20 – FormaÅ£ia “The Weekend Band”
23.20 –  Momente comice – Raba ÅŸi asociatul
23.30 – FormaÅ£ia “MAXIM”
01.00 –  Închiderea programului.
 
Duminică – 3 august
 
10.00 – 11.00 – CROSUL ORAÅžULUI DETA – EdiÅ£ia a III – a
 
18.00 – GrădiniÅ£a PN ÅŸi GrădiniÅ£a PP
18.20 –  FormaÅ£iile de dansuri populare romaneÅŸti si sârbeÅŸti “Juniorii” Deta
18.40 –  Dansuri moderne – “MINI-KIDS”
18.50 –  Dansuri – Casa de Cultură Bordany – Ungaria
19.10 –  NănaÅŸii – momente umoristice
19.15 –  Căutătorii de comori – Teatru de păpuÅŸi 
19.45 –  NănaÅŸii – momente umoristice
20.00 –  FormaÅ£ia “CONCRET” – din BuziaÅŸ
21.00 –  NănaÅŸii – momente umoristice
21.15 –  FormaÅ£ia “PHOEBUS” – din Deta
22.15 –  NănaÅŸii – momente umoristice
22.30 – Anastasia Sandu – cover
23.15 –  Formatia “3 SUD-EST”
24.00 – Foc de artificii
24.15 – Închiderea programului. 

Activităţile se vor desfăşura în Parcul Anton Kratzer.

Related Post

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support