FC Deta- start în retur

În prima etapă a returului Diviziei D Timiș, disputată sâmbătă 2 martie,  FC Deta a fost învinsă la limită (1-0)  pe teren  propriu de către Loading ... Loading …CFR Timişoara. Meciul a fost disputat, la pauză scorul fiind alb. Golul oaspeților a venit în minutul 70 la o fază fixă, respectiv un corner. FC Deta a aliniat următorul ”11” Marta – Picioruş, Mioc, Paraschiv, Kremer – Gheorghiţă (Pantiş; Anca), Stan, Pripas, Marcu – Duga (Mihalache), Rujan (Pau). De menționat faptul că după primirea golului mijlocașul echipei din Deta, Pripas, a fost eliminat de pe teren după un fault asupra unuia dintre jucătorii ceferiști. Deta putea obține un egal, însă Marcu a fost blocat în ultima clipă de fundașii adverși.